Sunduğumuz Hizmetler

Röntgen (Teşhis)

Doğru bir teşhis ve tedavi planı için, detaylı bir muayene gereklidir. Bunun için, ağız içi muayenenin yanında radyografik filmlerden de yararlanılmalıdır.

Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımı ile daha sağlıklı, ışıl ışıl dişlere kavuşmanız mümkündür. Porselen lamine veneerler, Zirkonyum diş kaplaması, E max diş kaplaması , Pembe estetik ve İmplant diş tedavisine kadar birçok diş tedavi yöntemi gülüş tasarımını kapsamaktadır.

Pembe Estetik

Pembe estetik gülüş tasarımında önemli yeri bir yeri olan diş etlerinin şekil ve formasyonun yeniden kazandırılması işlemidir. Genellikle güldüğünde diş etlerinin gözükmesinden şikayeti olan hastalarda, diş etlerinin lazerle veya cerrahi olarak kesilerek yeniden şekil ve seviye verilmesi ile sağlanır.

İmplant

Dental implantlar eksik dişlerin yerine gelen doğan diş kökünü taklit eden titanyumdan yapılmış materyallerdir. Titanyum, insan vücuduna en biyo uyumlu materyaldir.

Protez

Diş protez uygulamaları, eksik dişlerin yerine geçmesi için yapılan yapay diş modelleridir. Diş protezleri Tam ve Bölümlü olmak üzere iki şekilde uygulanır.

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma, hastanın evde bir plak yardımıyla kendinin uygulayabileceği ev tipi beyazlatma ve hekimin birtakım işlemlerle yaparak klinikte uyguladığı ofis tipi beyazlatma şeklinde ayrılabilir.

Ağız, Diş Ve Çene Cerrahisi

Günümüz diş hekimliği uygulamalarında, diş çekimi en son düşünülen tedavidir. Buna rağmen kemik desteğini oldukça fazla kaybetmiş, çürük olmamasına rağmen aşırı sallanan dişler, kökü de içeren derin çürüklerin varlığında ya da kökü içeren ciddi lezyonların varlığında dişlerin çekimi düşünülebilir.

Ortodonti (Diş Teli)

Diş teli çene ve diş yapısındaki bozuklukları düzeltmek amacıyla kullanılan ve özel malzemelerden yapılan aparatlara verilen isimdir. Ortodonti ise diş ve diş teli gibi kavramlarıda içerisine alarak diş, çene ve yüzde var olan şekil bozukluklarını düzeltmek veya daha sonra oluşabilecek bu problemlere önceden önlem olabilecek uygulamalar bütünüdür.

Endodonti (Kanal Tedavisi)

Dişler, kan damarları ve sinir lifleriyle altındaki kemiğe tutunan canlı dokulardır. Tedavi edilmemiş derin çürükler ya da travma nedeniyle dişin sinir dokusunda (pulpa) iltihabi reaksiyon gelişebilir. Pulpadaki iltihabi reaksiyon, kök kanalı aracılığıyla kök ucuna, kemiğe ve sonrasında yumuşak dokuya yayılarak abse oluşumuna sebep olabilir. Pulpanın etkilendiği dişler, kanal tedavisi ile tedavi edilir.

Çocuk Diş Hekimliği (Pedodonti)

Süt dişlerinde oluşan çürüklerin tedavisine, çürüğün derinliğine ve süt dişinin düşme zamanına göre karar verilir. Süt dişi çürüklerinin tedavisi, çeşitli dolgu maddeleri ile tedavi edilebilir. Eğer dişin düşmesine ve yerine daimi dişin gelmesine daha zaman varsa, sinir dokuya nüfuz etmiş derin çürükler, kanal tedavi yapılarak tedavi edilebilir.

Dişeti Hastalıkları Ve Tedavisi

Sağlıklı dişeti, sert ve sıkı kıvamlı, genelde açık pembe renkli, diş yüzeyinde bıçak sırtı şeklinde sonlanan bir görüntüye sahiptir. Hastalıklı dişeti ise, genellikle kızarık, ödemli ve kanamalı olup iltihabi belirtiler gösterir. Dişeti hastalığı ilerleyen safhada, altında bulunan kemiği de etkiler.

Diş Sıkma - Gıcırdatma (Bruksizm) Ve Çene Eklemi Rahatsızlıkları

Toplumun büyük çoğunluğunda diş sıkma veya gıcırdatma problemleri mevcuttur. Bu problemler genelde stres kaynaklı meydana gelmektedir. Diş sıkma ve gıcırdatma, genelde gece uyku halindeyken bilinç dışı yapılsa da, gün içinde uyanıkken de istemsizce yapılabilir.
SOSYAL MEDYA
YENİKÖY DENT Köybaşı Cad. Kapalı Bakkal Sk. No:16/1 Yeniköy - Sarıyer / İstanbul Tel : 0212 223 9410 Gsm: 0545 603 4475 E-posta: info@yenikoydent.com Web: www.yenikoydent.com
Bu site Neta Website altyapısı ile hazırlanmıştır.
Daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş sayılırsınız.
Hemen Arayın